Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: fiat 500L sizce nasıl  (Okunma Sayısı 1394 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
DarthWider
Yarbay
*

Teşekkür Sayısı: 48
Çevrimiçi Çevrimiçi

Kerem Tuncay

« : 19 Ağustos 2013, 22:56:14 »

Merhaba arkadaşlar,

Uzunca sayılabilecek bir zamandır iş yerinde kullanmak için yakıt tüketimi düşük dizel + otomatik bir araç araştırmaktayım. insigniadan tutunda kia ceed e kadar tüm C - D segment dizel+otomatik araçları araştırdım ve nerdeyse çoğuylada test sürüşü yaptım. Kimisinin fiyatı bütçeyi aştı kimisinin yakıt tüketim kimisinin motor hacmi, tam seat leon da karar kılmışken fiat 500L yi gördüm dış tasarım olarak bayağı dikkat çekici bir araç, iç tasarım olarakta eh işte fena sayılmaz diyebiliriz, yakıt tüketimide ciddi düşük. Araç 1.3 85 bg dizel popstar donanım + dualogic şanzumanla + cam tavan (ama sadece cam tavan açılmıyor) 53.500 TL fiyat verdiler. 

Astra ile kıyaslamadan objektif olarak araç ve fiyat hakkında düşüncelerinizi ne olur.

Linklerin görülmesine izin verilmiyor
Linkleri görebilmek için Şimdi Üye Ol veya Giris yap

1.6T sport AS siyah  /  3.20D AT siyah
ulas79
opelsizasla
*

Teşekkür Sayısı: 207
Çevrimiçi Çevrimiçi

Astra j sport 1.6T 180 hp AS + necvox navi

« Yanıtla #1 : 19 Ağustos 2013, 23:07:16 »

bunun yerine toyotanın yeni çıkardığı yaris hybrid olabilir en dolu donanımlısı 55bin tl ve yakıt tüketimi 1.5 lt benzinli olmasına rağmen şehir içi 3.4 lt
DarthWider
Yarbay
*

Çevrimiçi Çevrimiçi

Kerem Tuncay

« Yanıtla #2 : 19 Ağustos 2013, 23:13:11 »

bunun yerine toyotanın yeni çıkardığı yaris hybrid olabilir en dolu donanımlısı 55bin tl ve yakıt tüketimi 1.5 lt benzinli olmasına rağmen şehir içi 3.4 lt

Seni pek sarmadı galiba Ulaş Smiley yaris hybridi hiç duymamıştım bi incelemek lazım.

ulas79
opelsizasla
*

Teşekkür Sayısı: 207
Çevrimiçi Çevrimiçi

Astra j sport 1.6T 180 hp AS + necvox navi

« Yanıtla #3 : 19 Ağustos 2013, 23:16:21 »

Seni pek sarmadı galiba Ulaş Smiley yaris hybridi hiç duymamıştım bi incelemek lazım.

valla Kerem bana çok tipsiz geliyor tamam sonuçta iş için ama birazda yüzüne bakılır olmalı Smiley
freelook
Yüzbaşı
*

Teşekkür Sayısı: 13
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 19 Ağustos 2013, 23:31:20 »

Bu segementte Renault Captur var en azından tipi daha güzel ve dizeli çok başarılı.
Otomatik seçeneği varmı bilmiyorum.
yildirim
Teğmen
*

Teşekkür Sayısı: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 20 Ağustos 2013, 00:16:45 »

mevcut aracınızdan farklı olmasını istediğinizden mi astra düşünmüyorsunuz, meraktan soruyorum.

2012 Astra J Cosmo 1.3 cdti Nehir Gri, Makyajlı Kasa (Pert)
2013 Kia Ceed Concept Plus
Tolga KARACA
Moderatör
*

Teşekkür Sayısı: 194
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 20 Ağustos 2013, 00:50:51 »

500L yi birçok Fiat modeli kullanmış biri olarak çok sevimli buluyorum içi de insana pozitif enerji katıyor.

Bu arada malzeme kalitesinden bağımsız olarak yeni nesil Fiat ların iç mekan tıkırtı sesi - alt takım sesi konusunda çok başarılı olduklarını hatta Fiat ın genel sorunsuzlukta artık üst sıraları zorladıklarını da hatırlatırım.

Astra J 1.4T Cosmo Olimpik Beyaz
yavuzozkan
Editör–Moderatör
*

Teşekkür Sayısı: 49
Çevrimdışı Çevrimdışı

Araç: 2012 Astra HB Edition 1.6 115 HP Nehir Gri

03 - 06 - 40 - 42

« Yanıtla #7 : 20 Ağustos 2013, 01:16:50 »

Bu zamana kadar görüpte hiç oralı olmadığım bir araç...ekonomi yapacam diye 53000 tl yi çöpe atmazdım. Tabi bu benim fikrim. Zevkler tartışılmaz!

ze623
Yüzbaşı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 20 Ağustos 2013, 08:34:19 »

herkese öncelikle selamlar;
 ön yargılarımızdan kurtulmamız lazım.ben 2012 astra j sport dizel+stil paketli aracımı satıp 1,3 multijet2 panaromic edition 500Laldım(aynı evde kardeşimde hala 2013 astra j sedan sportumuz var) ve şu an 6500 km oldu.araca sahip olduğum için önce şunu belirteyim ki sadece gidip Renault capturun içine bakın derim bildiğin dacia duster .aracın motoru inanılmaz sessiz ve çekiş gücü olarak astradan daha güçlü.yakıt ortalamam şu an 4,7 şehiriçi.aracın lastik ebadı 225 45 17 ve buna rağmen süspansiyonlardan astradaki gibi lokurtu gelmiyor.aracın içinde 38 derece dahil sıcaklık gördüm ve herhangi bir cızırtı yok.en azından astranın her yeri cızırdıyordu.fiat a o kadar para verilmez diyen arkadaşlar ön yargılı konuşmamak gerekir ki opellerimizdeki dizel ünitede yıllardan beri fiat.aracımdaki bütün parçaların üzerinde yazan alfa Romeo,lancia,fiat.çoğu parçası giulietta ve lancia deltayla uyumlu.bayram tatili çeşmedeydim ve aracın yol boyunca dahil herkes tarafından çok dikkat çektiğinide belirteyim.aracı bilmeden incelemeden ve en önemlisi kullanıcı yorumlarına bakmadan ön yargı yapmayalım.sonuçta isteyen astrada alır fiatta.eşimde de 1,33 multidrive s yaris var.aracı yarisle hiç karşılaştırmayın bile.boyut olarak qasqaiden bile geniş ve büyük.sonuç olarak araç işi kişisel tercihtir.
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2013, 08:55:03 Gönderen: ze623 » Kayıtlı
ze623
Yüzbaşı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 20 Ağustos 2013, 08:38:45 »

500L yi birçok Fiat modeli kullanmış biri olarak çok sevimli buluyorum içi de insana pozitif enerji katıyor.

Bu arada malzeme kalitesinden bağımsız olarak yeni nesil Fiat ların iç mekan tıkırtı sesi - alt takım sesi konusunda çok başarılı olduklarını hatta Fiat ın genel sorunsuzlukta artık üst sıraları zorladıklarını da hatırlatırım.
kesinlikle doğru çünkü 2011 yılındaki aracım 120hp multijet 1,6 dinamic plus bravoydu.500L motor sesi olarakta yol sesi olarakta çok sessiz.ayrıca start%stopun standart olmasıda güzel bir özellik olmuş.yalıtım gerçekten başarılı.
DarthWider
Yarbay
*

Çevrimiçi Çevrimiçi

Kerem Tuncay

« Yanıtla #10 : 20 Ağustos 2013, 08:57:06 »

mevcut aracınızdan farklı olmasını istediğinizden mi astra düşünmüyorsunuz, meraktan soruyorum.

Dizel + otomatik şanzuman araç alacağız maalesef opel bizim kasalarda bu ikiliyi henüz üretmeyi başaramadı Smiley

ze623
Yüzbaşı
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 20 Ağustos 2013, 09:04:21 »

Dizel + otomatik şanzuman araç alacağız maalesef opel bizim kasalarda bu ikiliyi henüz üretmeyi başaramadı Smiley
walla ben astrayı satıp 500L aldım ama opelde ön siparişim var.1,6 dizel astrayı sabırsızlıkla bekliyorum.ayrıca opelin müdüründen bir söylenti duydum 1,7 mokka satışı durmuş 1,6 motor gelecekmiş.
DarthWider
Yarbay
*

Çevrimiçi Çevrimiçi

Kerem Tuncay

« Yanıtla #12 : 20 Ağustos 2013, 09:10:44 »

walla ben astrayı satıp 500L aldım ama opelde ön siparişim var.1,6 dizel astrayı sabırsızlıkla bekliyorum.ayrıca opelin müdüründen bir söylenti duydum 1,7 mokka satışı durmuş 1,6 motor gelecekmiş.

1.6 dizel motorun astrada 2015-2016 dan önce gelmesi pek mümkün görünmüyor daha doğrusu bir cok kaynakta bu motorun yeni geliştirilen çift kavrama ile geleceği yazıyor. Muhtemelen yeni kasa astrada bu motor seçeneği olacak gibi daha çok zaman var Smiley

DERSİMLİ
opelsizasla
*

Teşekkür Sayısı: 54
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 20 Ağustos 2013, 09:27:43 »

Merhaba arkadaşlar,

Uzunca sayılabilecek bir zamandır iş yerinde kullanmak için yakıt tüketimi düşük dizel + otomatik bir araç araştırmaktayım. insigniadan tutunda kia ceed e kadar tüm C - D segment dizel+otomatik araçları araştırdım ve nerdeyse çoğuylada test sürüşü yaptım. Kimisinin fiyatı bütçeyi aştı kimisinin yakıt tüketim kimisinin motor hacmi, tam seat leon da karar kılmışken fiat 500L yi gördüm dış tasarım olarak bayağı dikkat çekici bir araç, iç tasarım olarakta eh işte fena sayılmaz diyebiliriz, yakıt tüketimide ciddi düşük. Araç 1.3 85 bg dizel popstar donanım + dualogic şanzumanla + cam tavan (ama sadece cam tavan açılmıyor) 53.500 TL fiyat verdiler. 

Astra ile kıyaslamadan objektif olarak araç ve fiyat hakkında düşüncelerinizi ne olur.

general_Shame_on_you

astra j ecoflex cozmo hakim gri, cyclone navi.
DarthWider
Yarbay
*

Çevrimiçi Çevrimiçi

Kerem Tuncay

« Yanıtla #14 : 20 Ağustos 2013, 09:28:55 »

general_Shame_on_you

Bu kadar net yani Smiley

Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
Yazdır

Gitmek istediğiniz yer:  

Yasal Uyarı
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay almadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir, yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız Admin Ve Yöneticilere bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.