Opel Corsa lütfen görüşlerinizi bekliyorum

sevketduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 98-2000 model arası Corsa almayı düşünüyorum.Bana en çok tutulan , tercih edilen modeli ve sebebini yazarmısınız. O kadar çok değişik model ve uzantısı varki . 1.4 GLS 16V- 1.2 16V vb. Bana hangi modeli önerirsiniz.swing modelleri nedir farkları nelerdir.Lütfen yardımlarınızı bekliyorum. Kullanan arkadaşlar olumlu ve olumsuz görüşlerini belirtirlerse çok memnun olurum.:help:

asTRa

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa B kasa sevdiğim bir araçtır.Piyasada en çok revaç gören Swing ve GLS versiyonları ama dolu dolu bir B kasa alacağım dersen eğer,ben 99 model 100.yıl modeli veya 2000 model Edition modelini öneririm.Bu uzantıların donanımı oldukça yüksek mesela Abs+Çift hava yastığı+Elektirikli buğu çözücülü yan aynalar+Aluminyum alaşım jantlar+kapı basamaklarında plastik çıtalar ve kadife koltuk döşemeleri bu versiyonlarda standart.

Son düzenleme:

vespone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayın Şevket bey

sizin yapmış olduğunuz araştırmayı ben de uzun süre yapmıştım , sonunda 1997 GLS 1.4 16V otomatik bir corsa aldım, bu bilinçli bir tercihti ve yanılmadığımı gördüm, ağustos ayında 61000 km de aldığım arabama yağ ve benzin koymak dışında başka bir iş yapmadım, beni hiç üzmedi ve seçimimin doğru olduğunu gösterdi..

öncelikle sizin 1998-2000 arası alacağınız corsa : B kasa ve Almanya üretimidir, bu da o meşhur klasik direksiyon kutusu kronik arızasıyla uğraşmayacağınız anlamına gelebilir,

swingler de klima + abs + hava yastığı yoktur, hele klimalı bir swing bulmak çok zordur ( ben çok aradım )

GLS de klima vardır ve sürücü hava yastığı bulunur ama ABS yoktur, 2000 ve üstü GLS de ABS bulabilirsiniz. ( benim GLS de klima + sürücü hava yastığı mevcut ABS yok

şu anki zaman itibariyle 11-12 .000 ytl ortalamasında aradığınız bir swing veya GLS B kasa alabilirsiniz,

klima + abs + hava yastığı ise 2000 model 2001 model GLS de 14.000 ytl civarındadır.

ancak 2.el alırken mutlak triger kayışının durumunu gözönüne alın, eğer araç 50.000-60.000 km gibiyse ve trigeri değişmemişse bu sizde patlar dikkat edin ve satıcıya sorun.

şimdilik bu kadar , sorularınızda yardıma hazırım.

invisibleagle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakıt açısından 1.2 swing'i öneririm.Şu anda hem 2005 CDTİ hem de 2000 1.2 swing sahibiyim.Aralarında yakıt farkı yok denecek kadar azdır.Performansı da küçümsenemeyecek bi motora sahip.

sevketduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aydınlatıcı bilgileriniz için çok teşekkür ederim.Özelliklede vespone adlı arkadaşıma.1.4 GLS 16V gibi bir eğilimim olmaya başladı.İnşallah temiz ve beni üzmeyecek bir Corsa B sahibi olabilirim

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa

97 corsa kullanıyorum 2 yıl olmustur işin dogrusd geyet memnunum az yakıyor ve seri bir araba tavsiye ederim şimdiye kadar yolda falan bırakmadı açıkcası cok fazla bakıyorda degılım resmen yagını suyunu ve benzinini veriyorsun gerisini kendi hallediyor :)

sasakar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 model otomatik 1.2 swing vardı gecen yıl sattım
otomatik sanzımanı cok iyiydi fakat 4 ileri olduğu için şehir dışında da sehir içi gibi yakıyordu...

speedy_forever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alma kardesım alma corsa morsa,7.arabamız bu corsa,opelde yasadıgım kdr hıc bı arabada sorun yasamadım..bendede corsa c var 2001 1.4 benzınlı..yol tutusu guzel,dızaynıda guzel,bastıgın zamanda gıdıyo gıtmıyo degıl,ama gel gelelım 2 ayda bır servıstesın,dıreksıyon kutusu problemı var bı kere,varda var abicim,arkdsmdada aynı benım arabadan var,oda aynı benım gibi ugrastı durdu,bu aldıgım araba yakın bı tanıdıgımızın arabasıydı,0 aldı,bende ondan aldım,arabayı 46 bın kmde aldım,boyası cızıgı kazası fılan yok,sölemek ıstedıgım su,araba cok temız fılan onlar onemlı degıl,sureklı problem problem problem,1990 model sahını olan adam benden daha huzurlu bı yasam sürüyo,cok nazık arabalar,kullanısıda cok rahat,cokda hosuna gıdıyo ınsanın yolda gıderken araba insanın ama sonra burnundan getırıyo,sorunlu araba corsalar ben girme derim corsaya abicim..benden sana tavsıye...kazasız belasiz surusler arkdslar...(lütfen kimse eleştirmesın,corsalar sorunlu yada sorunsuz olabılır sızce ama bence sorunlu araba)

asTRa

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum bu benim eski Corsa B aracım.6 yıl boyunca kullandım sarf malzemeden başka hiç bir şey değiştirmedim.Aküsü dahi orjinal sattım.Garanti sonrası tüm bakımlarını OPEL TEAM SERVICE de yaptırdım.Oradaki arkadaşlar aracı bilir.

thundercat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım babamda corsa 2000 model 1,2 swing var tek hava yastığı klima mevcut araçta ben epey kullandım ekonomi açısından beklentilerini sonuna kadar karşılayacak bi araç ama glsyi hiç bilmiyorum öyle performansı da kötü değil sadece yokuşlarda arkanda 3 kişi varsa araba biraz zorlanıyor vites düşürmeni istiyor