Vectra B Jant Önerisi ?

MehmetFurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar Vectra B kasa aracım var. Jant ve lastik seçimi yapmam gerekiyor yardım edermisiniz ne tür birşey yakışır ? ve spor yaylar falan taktırıp aracımı pıstıracağım. aracın rengi gümüş gri.

uslum64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar Vectra B kasa aracım var. Jant ve lastik seçimi yapmam gerekiyor yardım edermisiniz ne tür birşey yakışır ? ve spor yaylar falan taktırıp aracımı pıstıracağım. aracın rengi gümüş gri.
bence jantların güzel orjinal jant herzaman iyidir sadece lastikleriniz yenileyip
yay takarsan çok tatlı durur..yay olarak da eibach ve h&r marka yayı önerebilirim

MehmetFurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence jantların güzel orjinal jant herzaman iyidir sadece lastikleriniz yenileyip
yay takarsan çok tatlı durur..yay olarak da eibach ve h&r marka yayı önerebilirim

Jant seçiminde bunu söyleyen gerçekten hocam gerçekten 6 arkadasa sordum 5 ide bu cevabı verdi :) peki lastik olarak nasıl bir şey yapayım 215 geniş taban tatlı dururmu sence?

uslum64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Jant seçiminde bunu söyleyen gerçekten hocam gerçekten 6 arkadasa sordum 5 ide bu cevabı verdi :) peki lastik olarak nasıl bir şey yapayım 215 geniş taban tatlı dururmu sence?
şuanki lastiklerin ebatı nedir ? şuanki lastik ölçülerin neyse yine aynısını al bence neden ? lastik taban genişliği arttıkça yol tutuşu artar ama yakıtda az da olsa artış ve direksiyonda hafif bir sertleşme söz konusu olabilir..eğerki jantları değiştirmiceksen yine aynı ölçüde lastik almanı öneririm..

MehmetFurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şuanki lastiklerin ebatı nedir ? şuanki lastik ölçülerin neyse yine aynısını al bence neden ? lastik taban genişliği arttıkça yol tutuşu artar ama yakıtda az da olsa artış ve direksiyonda hafif bir sertleşme söz konusu olabilir..eğerki jantları değiştirmiceksen yine aynı ölçüde lastik almanı öneririm..

16 inç jant var suan üzerinde hocam lastik olayından pek anlamam ben aracı yeni aldıgım için lastiklerde 1 aylık zaten fakat benim istediğim lastikler böyle ince ve geniş oluyorlar genelde. jant değiştirmek istemıyorum sadece lastik. ne kadar yakıtta oynama olur mesela ?

uslum64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
16 inç jant var suan üzerinde hocam lastik olayından pek anlamam ben aracı yeni aldıgım için lastiklerde 1 aylık zaten fakat benim istediğim lastikler böyle ince ve geniş oluyorlar genelde. jant değiştirmek istemıyorum sadece lastik. ne kadar yakıtta oynama olur mesela ?
şuan üstündekileri bilmeden bişey diyemem ki :D sen ince yanak istiyosun ve tabanı da geniş olsun istiyosun görünüş açısından herkes öyle istiyo ama gel de arabalara sor bunu :D usta şuanki lastiklerinin ebatına bak ona göre fikir verebilelim :D

MehmetFurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şuan üstündekileri bilmeden bişey diyemem ki :D sen ince yanak istiyosun ve tabanı da geniş olsun istiyosun görünüş açısından herkes öyle istiyo ama gel de arabalara sor bunu :D usta şuanki lastiklerinin ebatına bak ona göre fikir verebilelim :D

heh aynen :) olmazmı diyorsun tamam şef bakar yarın dönüş yaparım sana.
19 inçi sordum geçen olmuyormuş aracıma sürter diyorlar. ama 17 18 olur diyorlar kafam karıstı ne yapsam lastik jant değiştirsemmki?
Dur gene bir linkini atayım sana anlarsın belki

http://f1304.hizliresim.com/18/2/lpyns.jpg

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
19 ile sorunsuz kullandım, sürtme durumu offsetten kaynaklanır.

uslum64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
heh aynen :) olmazmı diyorsun tamam şef bakar yarın dönüş yaparım sana.
19 inçi sordum geçen olmuyormuş aracıma sürter diyorlar. ama 17 18 olur diyorlar kafam karıstı ne yapsam lastik jant değiştirsemmki?
Dur gene bir linkini atayım sana anlarsın belki

http://f1304.hizliresim.com/18/2/lpyns.jpg
resimden bişey anlayamamki sen lastiklerin üzerindeki ebatları yaz biyere ona göre fikir alışverişi yaparız..daha gösterişli bişey olsun diyorsan yeni jant ve lastik alabilirsin ama orjinal herzaman iyidir bende şuan aracıma orjinal jant arıyorum mesela..kendin kararını ver bi de şuan üstündeki lastik ebatlarını öğren ona göre konuşalım..

MehmetFurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
19 ile sorunsuz kullandım, sürtme durumu offsetten kaynaklanır.

Peki hocam bir şey soracağım yakıtta falan abartılı değişim oluyormu? ve şuan aracın üzerindeki jant lastiği versem üstüne ne kadar daha koyarsak 19 inç jant ve geniş taban ince yanak bir lastik istiyorum ben.ne kadar mal olur bana ?